Varanasi

Waranasi to najważniejsze miasto w indyjskiej religii. Tutaj odbywają się rytualne palenie zwłok i kąpiele oczyszczające duszę i ciało hinduskiej społeczności. Codziennie rano możemy obserwować setki pielgrzymów myjących się w Gangesie, a wieczorem odbywają się obrzędy religijne, którym towarzyszy muzyka. Warto wtedy wypłynąć łódką i obserwować kolejne ghaty / przyrzeczne dzielnice/.


Łódkę wynajmiemy na godzinę za około 100RP i nie warto wcześniej aranżować tego w hotelu, bo zapłacimy dwa razy tyle. Poza Ghatami polecam obejrzenie angielskiego uniwersytetu, a także nowoczesnego kompleksu uniwersyteckiego (na mapie w kształcie okręgu). W środku kampusu znajduje się świątynia hinduska również warta zobaczenia.

Hotele Waranasi

Baza noclegowa w Varanasi są bardzo zróżnicowana – od wilgotnych i brudnych najczęściej reklamowanych przez ulicznych naciągaczy, po w dość dobrym standardzie hotelach w atrakcyjnych cenach. Większość z nich znajduje się w pobliży ghat, jednak należy pamiętać, że stara zabudowa uliczek powoduje, że nietrudno się tutaj zgubić. O wyższym standardzie znajdziemy hotele w pobliżu stacji kolejowej i kilka porozrzucanych na głównych ulicach w drodze do ghat.
Jeśli nie mamy czasu na wybór hoteli polecam Oma Guest House – położony w pobliżu ghat, na plus zaliczam przestronne pokoje z łazienką i niska cena, minusem jest lokalizacja pośród chaotycznych uliczek miasta.

Niedaleko leży Sarnath, do którego dotrzemy za kilka rupii autobusem z dworca kolejowego. Wioska należy do jednego z ważnych punktów pielgrzymkowych buddystów. Tutaj budda wygłosił swoje pierwsze kazanie.

varanasi

varanasi-ghaty

varanasi-ghaty1


[Total: 0    Average: 0/5]
  1. Pingback: Gaya

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>