Tiger Leaping George

Trek zwany “Wąwozem skaczącego tygrysa” wiedzie wzdłuż jednego z największych wąwozów świata z trasą po górach do wysokości rzędu 2500m.n.p.m. jednak w towarzystwie pięciotysięczników po drugiej stronie przełęczy.


Od tych kolosów odgradza nas rzeka i przepaść, co podnosi adrenalinę całej wyprawy. Trek możemy rozpocząć wcześnie rano, wtedy przy znakomitej kondycji i pogodzie dojdziemy przed zmrokiem do miasteczka skąd już złapiemy transport na powrót(bus lub transporter koszt to około 15Y w zależności od liczby osób) lub w kierunku ShangriLi. Ja wybrałem opcję z noclegiem w schronisku(zazwyczaj 25Y) po drodze.

Wąwóz Skaczącego Tygrysa

Szlak rozpoczyna się w wiosce Qiatou, za hotelem Jane Guest House gdzie znajduje się buda, skąd „legalnie” rozpoczyna się trek i można kolekcjonować kolejny bilet, tym razem w cenie 50Y, z ulgą studencką 25Y. Polecam ominąć budkę i nie płacić – ja tak tak zrobiłem. Opłata moim zdaniem jest irracjonalna. Ponadto nikt nie kontroluje kto wchodzi i czy żywy opuszcza trek. Jeśli pogoda jest niesprzyjająca, jaką np. miałem drugiego dnia przejście robi się niebezpieczne. Ścieżka prowadzi tuż nad przepaścią, czasem trzeba się wspinać po skałach przy dużym wietrze.

Wąwóz Skaczącego Tygrysa

tiger leaping george

Gdy jest mokro droga zamienia się w glajdę, a kamienie stają się śliskie. Nie ma sensu wyjazd, gdy niebo jest pochmurne, otaczająca mgła i chmury przysłonią nam wszystko co warte zobaczenia. Bagaż możemy zostawić w hostelu, w wiosce skąd rozpoczyna się zabawa. Nic nie płacimy za przechowanie, ale za pewne mile widziany jest posiłek serwowany przez właścicielkę schroniska. Możemy poprosić o mapkę, nie jest ona skalowalna i między kolejnymi punktami choć na mapie jest 1cm. to okaże się, że to 2h treku!

tiger leaping george

skok w bok

Inne miejsca warte zobaczenia w tym regionie to trek na górę Haba, oraz wapienne tarasy w Baishuitai.


[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>