Tanie loty do Nepalu

Lista znanych mi tanich połączeń lotniczych do Nepalu.


Loty z Polski (od 900$)

Połączenia z Polski do Kathmandu w stosunkowo dobrych cenach znaleźć można na stronie Lufthansa(ok. 3000zł). Taniej wychodzi lot z Warszawy do Delhi(w promocji Aresvitu lub Aeroflotu za około 1500zł w obie strony)  i dalej dolot tanimi liniami do Katmandu (od 250zł w jedną stronę). Wybór ten ma poważną wadę, mianowicie może wystąpić problem z nadaniem bagażu w Delhi, jeśli nie posiadamy stosownej wizy(koszt około 225zł w Polsce). Niektóre linie mogą nadać bagaż za nas należy jednak się wcześniej skonsultować. Dojazd z Delhi do Kathmandu(20$ za autobus) zajmuje w przybliżeniu dwa dni, jest to zdecydowanie wyczerpująca podróż.

Loty z Ukrainy (od 600$)

Tanie połączenie z Kijowa do Kathmandu i z powrotem w cenie 1900zł(620USD) umożliwia stosunkowo nowa linia Fly Dubai. Terminów jest bardzo dużo(od listopada po koniec sezonu), najdrożej wychodzi styczeń poza tym ceny za przelot w jedną stronę wahają się w granicy 300USD. Warunkiem promocji jest zakup biletu do 31 listopada 2011 roku. Można jeszcze trochę zbić z ceny wybierając oba loty osobno, wtedy wylot z Kathmandu jest rupiach nepalskich i wychodzi około 280USD(ale mamy podwójne przewalutowanie przy płatnościach w złotówkach). Do wyboru loty dzienne i nocne, przy czym czas oczekiwania waha się od kilku godzin dla połączeń nocnych do kilkunastu w dziennych lotach.

Polecam poklikać trochę, aby czas oczekiwania między lotami skrócić do kilku godzin. To przykładowe zdjęcie:
Image

Promocja obejmuje:

Image

Uwagi nt. linii lotniczej Fly Dubai:

  •  nowa linia będąca córką większej korporacji arabskich linii
  •  brak wyżywienia na pokładzie (ceny posiłków od 15zł. wzwyż)
  •  do 20kg za darmo bagaż rejestrowany (za każdy kg. nadwyżki około 1-3zł(?) dopłaty)
  •  wcześniej linia miała problemy i czasem likwidowano loty!! Niestety ostatnio też zdarzyła się taka sytuacja, że 3 dni przed wylotem dostałem informację o likwidacji lotu, na szczęście tego samego dnia rezerwacji miałem następny.

Z Fly Dubai za około 20$ więcej dolecimy z/do Dońska lub . Co daje ogromne możliwości na zwiedzanie dalszych zakątków Ukrainy.

Inne tanie połączenia oferuje linia Air-Arabia ceny za loty Kijów-Sharjah-Kathmandu rozpoczynają się od 350 USD w jedną stronę. Bagaż rejestrowany do 30kg. Trzeba posiadać ze sobą kartę kredytową z której wykonywało się opłatę za bilety.

na pokładzie samolotu Being (Fly Dubai)

Flky Dubai logo

Dojazd/Dolot z Polski do Kijowa

Nocna kuszetka z Lwowa do Kijowa kosztuje od 30złotych, gdy mamy własny śpiwór to jeszcze taniej. Do Rzeszowa z Poznania i Warszawy kursuje również nocny pociąg TLK z tanią kuszetką(+25zł do ceny biletu, trzeba mieć własny śpiwór) lub pociąg sypialniany(około 80zł za miejsce).

Połączenie kolejowe bez kombinowania z Polski bezpośrednio do Kijowa międzynarodowym IC/ICE wychodzi ponad 250zł w jedną stronę.

Z dworca w Kijowie kursują marszrutki lub autobusy, cena za bilet wynosi ok. 9 złotych(ok 25 hrywn).

Czasem LOT lub Aerosvit oferują ciekawe promocje i loty z Warszawy do Kijowa, bilety kosztują wtedy w granicy 200zł w jedną stroną.


[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>