Rishikesh

Riszikesz to najbardziej znane w Indiach i kto wie czy na całym świecie centrum buddyzmu. Miejsce święte zarówno dla hindusów jak i buddystów. Znaleźć tu można kilka przebogatych ashramów, w których nie tylko zgłębimy tajniki buddyzmu, ale odpoczniemy od miejskich znojów i nauczymy się jogi czy też sztuki relaksacji.Znakiem szczególnym Rishikesh są dwa mosty łączące stronę turystyczną (z wieżą zegarową) z typowym zabudowaniem miejskim. Ciekawe świątynie hinduistyczne i ogólna podniosła atmosfera sprawiają, że poczujemy się tutaj bardzo dobrze. Wieczorami (start 19.00) i o świcie odbywają się tutaj i w położonej niedaleko miejscowości Haridwar rytualne ceremonie(pudża) nad rzeką Ganges. Latem można pokusić się o kąpiel, jednak dość często nurt rzeki jest tu bardzo niespokojny.

Noclegi Rishikesh

Ja wybrałem nocleg w Ashramie położonym pięć minut drogi od wieży zegarowej, w cenie 100RP mamy pokój i darmowe lekcje jogi/medytacji odbywające się codziennie rano i wieczorem. Ashram jest bardzo duży i można tam spotkać wielu turystów spędzających właśnie w tej miejscowości całe wakacje.

International Vishwaguru Meditation & Yoga Institute
Cena: 100RP s.r. bez łazienki
Ogromny aszram, w którym panuje bardzo przyjazna atmosfera. Codziennie darmowe kursy jogi i medytacji. Wieczorami gra relaksacyjna muzyka. Pokoje bardzo proste, jednak czyste i schludne.

P.O. Swargashram-2493404
Via-Rishikesh
Tel. 0135-2430279 /3819/4353


[Total: 0    Average: 0/5]
  1. Pingback: Haridwar
  2. Pingback: DehraDun
  3. Rishikesh jest sam w sobie dość interesujący, ale jest ,punktem wypadowym, czy może etapowym w głąb Himalajów.
    Dla mnie największą atrakcją Rishikeshu są raftingi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>