Rafting i park Chitwan

Obie atrakcje wykupujemy w Pokarze lub Katmandu i proponuję ich wybór na deser podróży, gdy przyjdzie nam się już żegnać z Nepalem.


Chitwan w tle krokodyl

Od Chitwan do granicy w Sounali dzielą nas wtedy dwie godziny. Rafting zazwyczaj jest serwowany w okolicy Manakany i trwa w zależności od naszej kondycji i chęci zabawy od kilku godzin do nawet dwóch dni. Obie wycieczki wykupiłem w Rainbow Tours – w biurze agencji. Różnice pomiędzy Rainbow Tours, a innymi biurami tyczą się zazwyczaj hotelu, bo poziom zabawy jest podobny 😉 Biuro mieści się niedaleko znanej w Pokarze restauracyjki Bee. Jeśli chcemy uszczypnąć nieźle ceny to najlepiej pytać o kierownika Rainbow Tours w Pokharze, bardzo uprzejmy i konkretny facet, z którym negocjujemy ceny. Za Rafting i Chitwan 4dni(trzy noce) zapłaciłem 5200RP, czyli trochę ponad połowę tego co moi współtowarzysze wyprawy. W cenie wliczone są wszystkie atrakcje, posiłki (szwedzki bufet, dwa posiłki, w tym jedno mięsne/veg.), transport do i z parku Chitwan w dowolne miejsce np. na granicę w Sounali. Nic nie stoi na przeszkodzie jeśli sami sobie zorganizujemy całą wyprawę, jednak koszty mogą być proporcjonalne, a tak to mamy wszystko pod ręką.

Narodowy Park Chitwan

park chitwan ptaki

Najpopularniejszy turystycznie Park Narodowy w Nepalu. Rezerwat przyrody, krokodyli i ptactwa, które z całego świata przybywa do Azji zimować. Główną atrakcją Chitwan są słonie, na ,których zwiedzamy puszczę w poszukiwaniu dzikich zwierząt. Jeśli mamy szczęście natrafimy na stado nosorożców, lub też jeleni. Jeśli chcemy zobaczyć krokodyle wsiadamy do drewnianej łodzi, którą steruje się ruchem ciała. Po drodze mijamy niejednego głodnego turystów gada. Wracając do słoni to specjalną atrakcją jest kąpiel z tymi zwierzętami. Wygląda to tak, że wspinamy się po trąbie na plecy zwierzęcia, który potem z pluskiem rzuca nas w wir wody. W okolicy parku znajdują się wioski, które zwiedzamy z przewodnikiem. Wieczorną atrakcję stanowią występy taneczne lokalnej społeczności.
W porze suchej mamy okazję podróży jeepem po dżungli lub też pieszej wędrówki – zważywszy na to, że w czasie monsunów bujność roślin jest przytłaczająca, ta atrakcja nie jest oferowana, lub też polecana.

nosorożec


[Total: 2    Average: 4.5/5]
  1. Pingback: Pokhara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>