Pogoda w Indiach

W Indiach wyróżniamy trzy pory roku: pora gorąca, deszczowa (monsunowa) i chłodna. Kiedy na południu z końcem czerwca zaczyna od czasu do czasu doskwierać monsun (ulewny deszcz), na północy jest najlepsza pogoda i możliwość wyjazdu do Ladakh. Lipiec, sierpień i wrzesień pokrywa chmurami większość terenów Indii, począwszy od południa, skończywszy na Darjeling (na wschodzie), dociera aż do Uttar Pradesh (w Ladakh w dalszym ciągu jest słoneczna pogoda). Z miesiącem październik pogoda się stabilizuje i nadchodzi zima, która wcale nie jest taka mroźna ja u nas, ale np. blokuje dostęp do podnóży Himalajów. W styczniu rozpoczyna się pora sucha, którą charakteryzuje wysoka temperatura i bezchmurne niebo.

Czy monsun dyskwalifikuje Indie jako atrakcyjny kraj do zwiedzania Indii?

Zdecydowanie nie, jednak należy się przygotować, że czasami zdarzają się ulewy, które skutecznie blokują komunikację na jakiś czas. Pomimo, że niebo jest zazwyczaj zakryte chmurami, nadal jest gorąco i wilgotno.


[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>