Macao

Makau to wyspa położona nad morzem chińskim, sąsiadująca obok Hong Kongu, będąca do niedawna(1999 roku) kolonią Portugalii (do dziś językiem narodowym jest portugalski).


To jedno z największych azjatyckich krain hazardu. Pełno tu eksluzywnych hoteli, które oprócz noclegu zapewniają rozrywkę w postaci kasyn. Najciekawszym wydaje się Hotel .. w którym zbudowane jest jedno z największych kasyn na świecie, z sufitem imitującym błękitne niebo. Portugalska architektura jest widoczna na każdym kroku, jednak na tym się kończą podobieństwa do Europy. Dziś Makao jest w specjalnej strefie ekonomicznej, posiada walutę Macao Dolar (niewiele ustępującą HKD), a należy do Chin.

Polscy obywatele otrzymuję 90 dniowe wizy na miejscu. Przekroczenie granicy z Chinami oznacza utratę ważności jedno-krotnej wizy wjazdowej, należy o tym pamiętać wybierając się do Hong Kongu czy też Macao.

zloto makau

Nocleg

Jest kilka norek za 10$, których nie polecam. Lepiej już przygotować się na większy wydatek nocując w Makau. Użytecznych informacji na temat hoteli udzieli biuro informacji turystycznej.

makau hotele
Dojazd

Z Zhuai dotrzemy lądem. Promem do Hong Kongu(od 7, 1h drogi) i Kawloon (143 MD do 14, po 14 170MD, 1h drogi). Samolotem praktycznie do każdej stolicy Azji, tanie loty oferuje AirAsia.

makau transport


[Total: 0    Average: 0/5]
  1. Pingback: Hong Kong

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>