Lijiang

Jeden z najlepszych przykładów China Disneyland.


Stylizowane i trudno już to nazwać tylko odrestaurowane miasteczko turystyczne. Chyba przez przypadek wpisane na listę zabytków UNESCO.  Miasto cechuje się setką tych samych sklepów budowanych w nieskończoność.

Lijiang

Przez uliczki snuje się rzeczka, która nadaje melancholijnego nastroju miasteczku. W samo południe jej nurt czyści uliczki czyniąc Lijiang jeszcze bardziej bajkowym.

lijiang kanały

Jak powiedział dyrektor do spraw turystyki w Junnanie w rozwój i reklamę tego miejsca pakują grube miliony dolarów co skutkuje ogromną rzeszą turystów bez względu na porę roku. Swobodne zwiedzanie, zakupy i przebieranie się w staromodne ciuchy to typowe rozrywki chińczyków w tym miejscu. Uwielbiają robić zdjęcia białym turystom w różnym akompaniamencie. Dania w restauracjach są raczej drogie, dlatego trzeba wyjść poza turystyczną mekkę, aby w zwykłym barze zjeść to samo dwa razy taniej. Piwo jest zabójczo drogie,  lokalne 0.33 kosztuje co najmniej 35Y!

llijiang nocą

oryginalne dania chińskie Junanu

Niemniej jednak warto zobaczyć miasteczko, przez chwilę pobawić się z chińczykami w ichniejsze karaoke i inne rozrywki. Do zwiedzania oprócz „starówki” jest park, z którego gdy czyste jest niebo ujrzymy góry Tiger Leaping George. Dla mniej zamożnych po 18.00 wstęp jest gratis.

lijiang park, nie widać gór? Spoko, od czego jest Photoshop!

Uwaga! Należy zachować szczególną ostrożność zwiedzając miasteczko i podróżując z/do niego, bo częste są tu kradzieże. Ja straciłem w ten sposób kamerę ze zdjęciami jadąc nocnym autobusem.

Dobry i tani hotel to Mama Na Xi (mamanaxi@gmail.com, 8885100700) stamtąd możemy zorganizować transport do Tiger Leasing George za nieduże pieniądze.

chinki


[Total: 0    Average: 0/5]
 1. Witam
  Mam pytanie , będę także tam w Lijiang w koło 5 stycznia potem w Dali i w dół do Laosu ,dlatego patrze na twoje fotki i widzę że styczeń a chodzą w krótkich koszulkach . Czy aby naprawdę jest tam tak ciepło .
  to samo dotyczy Dali i Kunming , i Yangshuo /planuje tu Sylwester i chyba na zielone pola ryżowe i ciepło nie mam co liczyć /
  No i jak ubrac się na ten tek do skaczącego Tygrysa ,
  za odp. dzięki
  pozdr
  neronek

 2. Witaj neronek!
  Data na stronie to czas wstawienia postu, podróż odbyła się na przełomie lipiec sierpień. W styczniu liczyłbym na góra 14 stopni(http://www.chinahighlights.com/lijiang/weather/january.htm ). Yangshuo bardzo mile wspominam to perła regionu, na pewno coś wymyślą ciekawego na sylwestra, aby przyciągnąć turystów. Odnośnie warunków na treku w styczniu to nie jestem wstanie odpowiedzieć, w każdym razie to króciutki trek, który można sobie trochę wydłużyć wybierając się dalej na północ – ale wtedy cały bagaż bierzemy ze sobą i nie ma co liczyć na zbyt wiele turystycznych busów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>