Koh Lipe

Koh Lipe to leżąca na południowym krańcu Tajlandii wyspa przechodzi właśnie exodus turystów, a to właśnie za sprawą białego i delikatnego jak mąka piasku i raf koralowych roztaczających się na wyciągnięcie ręki.


Jak bardzo Koh Lipe zmieni się w ciągu najbliższych lat zobaczymy wkrótce, bo buduje się tu na potęgę nowe bungalowy i hotele, co więcej na wyspie już rozlokowało się kilka międzynarodowych hoteli, także nie jest to budżetowe miejsce dla backpackersów.

Bungalowy czy też pokoje zaczynają się tu od 800 Bahtów, a jedzenie jest tu co najmniej dwa razy droższe niż na lądzie. Po wyspie od niedawna zaczęły kursować riksze wiozące turystów do wybranych hoteli na wyspie. Sama łódź z Satun nie cumuje na przystani tylko kilometr od brzegu na platformie, z której to za 50 bahtów właściciele szybkich łodzi dowiozą nas na dowolną plażę na wyspie. Na Koh Lipe praktycznie wszystko kosztuje dwa razy drożej niż na lądzie.

Backpackersom mogę polecić nocleg u zaprzyjaźnionego Taja Gee, który prowadzi pracownie artystyczną Ko Lipe Art Garden.

Ko Lipe Art Garden

[nggallery id=1]


[Total: 2    Average: 6/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>