Kanchanaburi

Wyjątkowe miejsce położone wyjątkowo blisko Bangkoku. Warto się tu wybrać, aby zaznać odrobinę relaksu nad pobliskimi bajkowymi wodospadami parku Erewan.


Krystaliczna woda spływa 7-ma stopniami z góry, której najwyższy punkt sięga ponad 2000 metrów n.p.m. Dla fanów historii odbudowano kolejkę wąskotorową, która zabierze nas codzienne na przejażdżkę przez most Kwai. Miasto położone jest nad rzeką Kwai, wybierając miejsce noclegowe można spróbować poszukać bungalowów na palach, ciągnących się wzdłuż rzeki. Niestety stara część miasta, gdzie znajduje się duża część atrakcyjnie cenowo bazy noclegowej jest teraz okupowana przez tajskie karaoke. Organizowane tu różne festiwale tylko zniechęcają do odwiedzenia tej części miasta, a co dopiero noclegu tutaj.  Do tego lokalne bary próbują przyciągnąć ludzi swoistym tajsko-hinduskim disco od godziny 8.00 do późnej nocy! Niestety w takim otoczeniu egzystuje świetny i tani hotel z bungalowami na rzece – Blue Star Hotel. Nie jestem szczególnie wrażliwy na dźwięk, ale mieszkając nad rzeką spodziewałem się rechotu żab, a nie ryku wzmacniaczy. Podczas drugiego pobytu w Kanchanaburi było spokojnie, ale też mieszkałem w oddalonym kilka kilometrów od serca turystyki bungalowie Sugar Cane (22 Soi Pakistan, 140 Bahtów za domek).

Nieopodal miasta znajduje się świątynia tygrysów, której nie odwiedziłem, bo ceny za wstęp plus robienie zdjęć znacznie przekraczają granicę rozsądku (500BHT wstęp, plus drugie tyle za sesję ze zwierzakiem). W Kanchanaburi czasem pojawia się przewodnik po zoo w Bangkoku wraz ze swoją świtą w postaci.. dwóch wygłodniałych lampartów. Za 100BHT można zrobić sobie fotkę z tymi zwierzakami, a nawet wziąć młodego lamparta na ręce i nakarmić mlekiem z butelki, ta zabawa trwa tak długo aż nie opróżni napój, a wtedy lampart robi się bardzo niespokojny.

Wodospady Erewan

Park Erewan czynny jest od 8.00 – 16.00 . Należy pamiętać, że ostatni autobus odjeżdża o 16.00, choć będąc już w parku można przebywać tam ciut dłużej. Podobno znajdziemy tam kilka miejsc noclegowych oraz restauracji (ceny dość przystępne, a jedzenie bez zarzutu). Nic nie szkodzi, aby do parku dojechać motorkiem, ale podróż jest dość uciążliwa ze względu na odległość od Kanchanaburi – ponad 80km.

Transport w Kanchanaburi

Dojazd z/do Bangkoku Vanem kosztuje 110BHT, a rządowym autobusem (czasem z klimatyzacją) 75BHT – autobusy odjeżdżają z south bus station, dlatego lepiej wybrać wan, którym dojedziemy do dzielnicy turystycznej Khao San Road, bądź Ronda Wiktorii.  Również przy Khaos San Road jest stanowisko wanów(niedaleko targu nocnego). Można się też wybrać kolejką z Bangkoku, niestety stacja znajduje się dość daleko od mekki turystów(patrz wyżej). Do parku Erewan(200BHT wstęp dla dorosłych, 100BHT dzieci) dotrzemy autobusem za 50BHT. Po mieście poruszają się taryfy, motoriksze, riksze i znane z Indii pojazdy napędzane siłą ludzkich mięśni..


[Total: 1    Average: 2/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>