Jasailmer

Dżajsalmer to zabytkowe miasto, którego najpiękniejsza część znajduje się w środku olbrzymiego XVI- wiecznego fortu. Podziwiać możemy nie tylko zabytkowe obwarowania i wąskie uliczki starej części miasta, ale również pałac maharadży i znakomite havele.


Hawele to urocze i imponujące budowle mieszkalne, wyglądające niemal jak pałace. Część z nich jest otwarta dla zwiedzających w godzinach od 9 do 17. Są rozmieszczone po całym mieście, więc jeśli chcecie zobaczyć wszystkie z nich, nieoceniona będzie pomoc rikszarza. Niedaleko znajduje się jezioro, w którym pływają wielkie sumy.

Hotele Jaisalmer

Ceny za pokój są bardzo niskie, niezależnie od tego czy wybieramy nocleg wewnątrz fortu, czy też poza nim. Za pokój z TV, łazienką i air-coolerem zapłacimy 100RP, za pokój bez fajerwerków, ale za to w pięknym otoczeniu i historycznej architekturze tylko 50RP.

Hotel DeepMahal
Cena: s.r. 50RP.
Położony w środku fortu, stylowe pokoje o zróżnicowanym standardzie. Wszystkie pokoje posiadają łazienki. Niskie ceny pokojów, wysokie koszty safari.
Vyasa Para
345001- Jasailmer
Tel. 02992-250390, Mobile: 9414365509
E-mail: gajjajsm@hotmail.com

Safari Dżajsalmer

Jasailmer zawdzięcza także swoją popularność organizowanym wielbłądzim safari (Camel Safari). Ceny safari są dość wysokie i oscylują od 500RP do 1500RP! Ja myślałem, że cena odzwierciedla jakość, niestety jest to złudzenie – nie ma co przepłacać, bo pustynne warunki niewiele mogą zaoferować. Generalnie wszystkie biura turystyczne oferują: trasy nieturystyczne, oglądanie okolicznych wiosek, nocleg na pustyni pod gołym niebem i smakowite, pustynne jedzenie, i oczywiście podróż na wielbłądzie. Ceny zmieniają się diametralnie dla dwu i trzydniowych podróży, jednak mogę je polecić tylko wytrwałym podróżnikom. Wszechobecny upał i męcząca jazda na wielbłądzie szybko wyzbywa nas energii, a poziom atrakcji oferowanych na dłuższych dystansach wcale nie rekompensuje tego!

Podsumowując:
jednodniowe safari – podróż jeepem na pustynie, ok. 7.00 do 18.00, dla wszystkich, którzy jeszcze nie mieli przyjemności brać udział w Camel safari. Cena około 500RP.
Dwa dni – nocleg pod gołym niebem, wśród pustynnych węży i skorpionów, picie gorącej wody mineralnej – polecam tylko dla odważnych. Czas trwania: 7.00 powrót następnego dnia wieczorem. Jeśli biuro oferuje powrót następnego dnia o poranku nie ma co przepłacać, prawdopodobnie próbują nas naciągnąć na koszty. Cena od 900RP wzwyż.
Trzy dni i więcej, dla odważnych, którzy już wiedzą co to jest safari.


[Total: 1    Average: 10/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>