Internet/komputery w Indiach

Internet jest bardzo popularny właśnie za sprawą turystów, jednak próżno go szukać w średniej klasie hotelach czy też w postaci darmowej, czyli WIFI. Ceny za godzinę w kafejce (Internet cafe) wahają się od 10RP w wielkich miastach i tam gdzie połączenie nie wymaga jakichś specjalnych środków, do ponad 1 lub 2RP za minutę w górach.


Jakość połączenia jest bardzo zróżnicowana, jednak wystarczająca do odbioru poczty czy też używania komunikatorów. Przesyłanie zdjęć, a nawet ich oglądanie jest zabronione w znacznej części kafejek! Wiążę się z tym, że mają tam fatalną wiedzę o komputerach i zazwyczaj przepustowość połączenia z siecią nie jest jednakowo dzielona dla wszystkich użytkowników komputerów. Mało tego hindusi potrafią być tak niechlujni, że niczym nie zabezpieczają uszkodzone gniazda USB, czytniki kart(Card Readers), dlatego też pod żadnym pozorem nie używajmy ich bez uprzedniego zapytania! Ja w ten sposób straciłem jedną kartę ze zdjęciami, która zwyczajnie spaliła się w czytniku. Zazwyczaj kafejki mają możliwość wykonania wydruku (około 10RP za stronę, turystyczna cena) czy też nagrania płyty CD/DVD (około 100RP za DVD do 200RP w Leh) ze zdjęciami.
Kafejki internetowe są zazwyczaj czynne od 10.00 do 22.00.

internet w indiach


[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>