Dharamsala

Daramsala to miejsce skąd dotrzemy do Mc Leon Dagj, gdzie z kolei znajduje się siedziba rządu Tybetu na uchodźstwie, w tym przywódcy: Dalajlamy. Dla jednych jest to przystanek wolności dla innych turystyczny mętlik i komercjalizacja wartości ideowych Tybetańczyków, dla jeszcze innych wstępna baza trekkingowa, gdzie możemy się wybrać na jednodniową wyprawę po okolicznych górach.


W miasteczku zobaczyć możemy muzeum Tybetu, kościół anglikański, nieskończoną jeszcze świątynie w stylu japońskim. Oprócz tego niezłe centrum turystyczne – wzdłuż dwóch ulic miasta Mc Leon Dagj ciągnie się targ, dziesiątki dobrych restauracji i hoteli.

Hotele Daramsala

Mc Leon Dagj posiada bardzo dobrą bazę turystyczną i każdy znajdzie tu hotel na własną kieszeń. Ceny bardzo zróżnicowane, jednak jeśli szukamy prawdziwego kompromisu między jakością, a ceną to polecam hotele położone poniżej lub powyżej głównych ulic. Mały spacer przez dziesiątki schodów dobrze wpłynie na kondycję, którą z pewnością naciągną dobre restauracje i serwowane wyroby piekarskie! Nie polecam ashramów /domy buddystów/, które w cenie 100RP oferują obskurny pokój bez łazienki. W tej samej cenie znajdziemy znacznie lepszy hotel w nieco niżej położonej części miasta. Dla podróżnych w grupach polecić mogę kaszmirski hotel Mount View, w którym nocowali znajomi. W cenie 200RP(przed negocjacją 400RP) mamy wielki pokój ze wszelkimi mediami i widokiem na góry. Jeśli chcemy taniej i równie komfortowo udajemy się wzdłuż ulicy:…

Dojazd Daramsala

Dojazd z Dharammsali do Mc Leon Dagj, możliwy jeepem lub zawsze zapełnionym autobusem – koszt identyczny, ok. 12RP. Stamtąd już mamy do wyboru stację kolejową(podobno wąskotorową) i autobusową. Pociągi są zazwyczaj zapełnione, więc nie liczmy na wyjazd bez jedno, a nawet dwudniowej wcześniejszej rezerwacji.
Manali – 10h autobus
Amritsar – 10h autobus

free tibet

dharamsala


[Total: 0    Average: 0/5]
  1. Pingback: Amritsar
  2. Pingback: Bandi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>