DehraDun

Dla turystów to przede wszystkim stacja przesiadkowa do Rishikesh (w stronę Shimli, Manali i Leh). Jest to stolica regionu Uttarakhand i warto spędzić tu dzień, aby przez chwilę móc obserwować rozwijające się miasto indyjskie, gdzie kolejne pokolenia torują nowe trendy.


Po całym mieście porozrzucanych jest kilka muzeów. Ja miałem możliwość zobaczyć imponujący niegdyś instytut przyrodniczy (większy od gmachu Waszyngtona!), przemieniony w muzeum i centrum badań rozwojowych(?). Niestety jak większość muzeów w Indiach, także i to jest nieme, zastygłe w czasie (jak znajdujące się eksponaty) nie mniej polecam odwiedzenie tego miasta. Imponujący jest tutaj rynek, praktycznie niekończący się ciąg sklepów, targowisk, na których nikt nam nie będzie oferować nachalnie swoich towarów! DehraDun jest na tyle leniwe, że trudno złapać taryfę mieście – trzeba się udać do miejsc gdzie parkują takie pojazdy. Sytuację ratują numerowane riksze zastępujące autobusy, którymi dotrzemy za jednakową opłatą 5RP do ISBT Bus Station(riksza numer 5) i innych miejsc publicznych.

Biuro podróży:

Mussoorie Tour & Travels
Bardzo tanie biuro podróży, które organizuje między innymi wyjazdy do Mussoorie, miasteczka, położonego wysoko w górach, w którym zobaczymy panoramę Himalajów! Biuro znajduje się na terenie stacji ISBT.
Shop No. 15, ISBT
Dehradun-248001
Utarrkhand
Tel: 0091-9319466960; 0091-9410152161
E-mail: manishfrommussoorie@yahoo.com

dehradun

dehradun1

dehradun2


[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>