Dali

China Disneyland ze statusem zabytkowego miasta wpisanego na listę UNESCO.


Stare miasto otoczone jest średniowiecznymi murami, jednak uroku wielu zabytkom odbierają sklepy na potęgę rozbudowane i duża liczba tłumów chińczyków. Najlepsza pora na zwiedzenie miasteczka to poranek, w przeciwnym wypadku nie zobaczymy nic oprócz skośnookich turystów. Hosteli w Dali jest kilka, w tym Youth International. Te położone za murami są znacznie tańsze, ja np., spałem w XYZ.

dali

Warto zobaczyć trzy pagody, jednak oglądanie ich z bliska może okazać się zbyt ciężkie dla portfela, bo koszt to około 150Y! Bardzo popularne jest zwiedzanie okolicy rowerami, których wynajęcie jest tanie. Do zobaczenia jest jezioro Erhai, okoliczne wioski i góry (godny polecenia jest też trek na najwyższą górę Cang Shan ok. 4000mnpm). Życie nocne w Dali jest dość ubogie, po 23 otwartych jest zaledwie kilka lokali, gdzie możemy wypić i zagrać w bilard np. Bad Monkey, prowadzony przez przedsiębiorczego Jamajczyka. W mieście mieszka wielu turystów, którzy osiedlili się tutaj i uczą się języka chińskiego.

dali stare miasto


[Total: 0    Average: 0/5]
  1. Pingback: Kunming

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>