Dalat

Położone na wysokości 1500mnpm w kolonialnym stylu miasteczko, będące miejscem odpoczynku od żaru co zamożniejszych Wietnamczyków.

Dalat, dworzec kolejowy

Dalat, dworzec kolejowy


Jest to mało popularne miejsce wśród turystów przez co miasto już dawno utraciło kolonialny klimat.. choć pozostała zabudowa i.. wieża Eiffla, wybudowana przez kolonialistów francuskich służąca jako nadajnik radiowy. Warty zobaczenia jest moim zdaniem dworzec kolejowy, z kolejką wąskotorową.

Dalat, Crazy house

Dalat, Crazy House Hotel

Ponadto w miasteczku mieszkała … słynącą z dość nietypowych budowli. Jej ostatnim dziełem był dom zwany: „crazy house”, a to za sprawą nietypowej architektury.

Dalat, pola truskawek

Dalat, pola truskawek

Na okolicznych wzgórzach uprawiane są znane z Europy warzywa i owoce. Jednak cena ich jest dość wysoka. Tak samo z knajpami europejskimi jest ich nie wiele. Jeśli ktoś tu przyjechał, aby poczuć się jak w małej Europie srogo się zawiedzie. Pełno tu azjatyckich klubów, barów, Fast foodów z wyśmienitą kuchnią typu „open air”.

Dalat, nocny market w okolicy wieży Eiffla

Dalat, nocny market w okolicy wieży Eiffla

Popularne są tu markety, w których sprzedawane są ubrania przywożone w kontenerach i rzucane na metrowe hałdy! Wieczorami bywa tu „chłodno” i można zobaczyć Wietnamczyków ubranych „na cebulkę”.
Po mieście kręci się kilku motocyklistów Free Riders oferujących swoje usługi przewodnika po okolicznych miejscowościach. Niestety jest to dość droga rozrywka.


[Total: 2    Average: 3.5/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>