Tunele Cu Chi

Jedynym świętym wyborem dotarcia do strefy zdemilitaryzowanej, gdzie toczyły się zaciekłe boje między wojskiem Vietcongu a USA,  jest wykupienie zorganizowanej wycieczki w dowolnym biurze turystycznym.

ukryte tunele cu-chi


Cu chi to nic innego jest dziesiątki kilometrów otwartych terenów i dżungli poprzecinanych rzeczkami, położonymi trochę wyżej niż reszta kraju. To tutaj Wietnamczycy budowali przy pomocy motyki i kapelusza setki kilometrów tuneli, łączących z granicą w Laosie i Tajlandii(skąd przychodziły dostawy broni z Północnego Wietnamu). W trakcie wycieczki zobaczymy jak wyglądały takie tunele, na czym polegała wojna partyzancka, uśmiechnięty wietnamski przewodnik pokaże nam jakie pułapki stosowali na żołnierzy amerykańskich, a na koniec zostaniemy poczęstowani tradycyjnym maniokiem z herbatką. Żądnych wrażeń turystów przekona do odwiedzin tego miejsca możliwość postrzelania z prawdziwej broni….

pamiatki po wojnie vietcong


[Total: 2    Average: 10/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>