Chengdu

Jedno z największych miast w Chinach, mające ponad 10 milionów mieszkańców, popularny przystanek w drodze na północ Syczuanu i Junanu.


Tanie noclegi oferują tu dwa hostele np. Sim’s Cozy Garden Hostel, u których możemy zamówić darmowy transport z dworca północnego.
Miasto nie oferuje zbyt wiele, ale będąc tu warto zobaczyć Rezerwat Pand. Stworzono tam warunki podobne do naturalnych. Rezerwat odwiedzamy w czasie poranku, bo wtedy zwierzęta są karmione. Wcześniej należy zaopatrzyć się w tzw. Panda Card(koszt ok. 8Y). Dla członków tej organizacji oferowane są znaczne zniżki i tak będąc już posiadaczem takiej karty możemy zgłosić się w hostelu Sim’s Cozy Garden Hostel (uwaga zmiana adresu hostel u – inny adres niż w starym Lonely Planet) na wycieczkę, jest ona bardzo tania, wszelkie formalności związane z aktywacją takiej karty załatwia za nas obsługa hostelu. Koszt takiego wyjazdu waha się w granicy 20Y.

panda chengdu

Miasto ma kilka stref „turystycznych” – parków, centrów gastronomicznych położonych w okolicy świątyń, aby się tam dostać możemy skorzystać z lokalnych busów. Hostel … nie jest położony w okolicy turystycznej, ale bliskość dworca autobusowego czyni z niego dogodną lokalizację do eksploracji miasta.

Uwaga! Chengdu to także stolica siczuańskiej kuchni, których dania słyną nie tylko z pikantności, ale są wyśmienite.. niezależnie od baru w jakim się stołujemy! Jedna porcja to danie dla ponad trzech osób! ..a wydatek rzędu tylko 25Y.
Inne: Mix Hostel (mixhostel.com)

shaq chengdu WTF?!


[Total: 0    Average: 0/5]
  1. Pingback: Leshan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>