Cat Ba – zatoka Ha Long

Wyspa położona w zatoce Halong Bay, otoczona przez malownicze góry. Jest to jeden z cudów natury, który na pewno warto zobaczyć!

Catba


Do wyboru mamy możliwość zwiedzania wyspy na własną rękę lub zakup względnie taniej wycieczki z wyżywieniem, noclegiem i wszelakimi atrakcjami. Kwestię wyboru pozostawiam Wam – plusem wycieczek jest cena proporcjonalna do wypadu na własną rękę , a urozmaicona szeregiem atrakcji . Zdarzają się biura oferujące gorszą jakość usług, ale generalnie mówi się, że nie ważne ile zapłacisz i tak trafisz do losowego operatora wycieczek na miejscu.

Catba park narodowy
Co można robić na Catbie? Otóż wyspa oferuje kilka plaż, park narodowy, malowniczy port i możliwość eksploracji wynajętym motorem (cena 5$). Na zwiedzenie wyspy wzdłuż i wszerz potrzeba około całego dnia. Jest to fantastyczna przygoda, bo wokoło otaczają nas niesamowite widoki, Park Narodowy jest dość ciekawy. Mamy możliwość wdrapania(dosłownie!) się na najwyższy szczyt i podziwianie panoramy okolicy. Idąc najbardziej hardcorową ścieżką warto zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie. Nie potrzeba przewodnika, wszystko jest ładnie opisane.
Oszczędnościowa opcja wyjazdu/dotarcia na wyspę.

W drodze powrotnej postanowiłem spróbować swoich sił i dotrzeć do Hanoi najbardziej szalonym sposobem, bo przy pomocy lokalnego transportu i pomocy okolicznych mieszkańców. Koszt wyniósł około 50 000 dongów i dotarłem cało w 6h. Lokalnym busem z miasteczka dotrzemy do portu Catba, skąd odpływają co godzinę statki na okoliczną wyspę „Cata” ?? z Caty zabrałem się motorkiem z jednym z mieszkańców (10 000 dongów, nie kursują autobusy) do następnego portu, trasa około 4-5km przez malownicze pola i wioski. Następnie transportowcem (na trasie kursują osobowe jak i transportowe łajby) dotarłem do portu w mieście…, położonym około 8 km. od centrum. Stopem zabrałem się do miasta, skąd na ruchliwej drodze łapałem autobus do Hanoi (koszt 40 000 dongów). Przygoda dużo ciekawsza niż jazda ekskluzywnym busem z garstką turystów!

catba escape


[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>