Bhubaneshwar

Bhubaneshwar (Bhubaneśwar) to prawdziwe muzeum hinduskiej kultury. Zachowały się tutaj świątynie, które swój początek historii rozpoczął się z początkiem naszej ery.


W każdej świątyni znajdziemy opiekuna, który przybliży nam historię tego miejsca, a następnie wyciągnie zeszyt z prośbą o dotację co łaska, przy czym minimum jest 100RP i potrafią być bardzo nachalni. Po piątej świątyni byłem gotów uciekać na widok opiekuna, ale to tak żartem. Jedna ze świątyń jest zamknięta dla niehinduskiej nacji społeczności i można ją oglądać z platformy, na której stoi naciągacz z zeszycikiem. Nie należy się godzić na jakąkolwiek zapłatę, bo ludzie „pracujący” w miejscach gdzie możemy zrobić doskonałą fotkę (nice view) to ewidentni naciągacze. Problemem są też lokalni rikszarze i sprzedawcy, nie dość że nachalni to jeszcze nie znający angielskiego! Można to tłumaczyć małym zainteresowaniem turystów tym miejscem, po całym dniu zwiedzania zobaczyłem tylko dwóch europejczyków i to w dodatku na stacji kolejowej. W czasie świąt w Puri próżno tu szukać wolnego hotelu położonego w odległości nawet 2km. od stacji kolejowej.
Świątynie Radżarani:

bhubaneshwar1

bhubaneshwar2

bhubaneshwar-swiatynia


[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>