Bandipur

Bandipur – niewielka miejscowość z XVIII wieczną zabudową, położona na jednym ze szczytów skąd widać jak na dłoni panoramę Himalajów. Jeszcze niedawno zajęta przez maoistów, dziś otwarte na turystykę prezentuje urocze, ciche miejsce.bandipur himalaje

W Bandipur znajduje się tylko jedno biuro turystyczne, które zaprezentuje nam lokalne atrakcje turystyczne i otrzymamy darmową mapkę. A jest jak spędzać wolny czas! Oprócz przyjemnego spaceru po placu okupowanego przez dzieciaki nie znające jeszcze litanii „one rupiee, one bisciuit..”, mamy kilka świątyń, wieczorny dancing, trasy widokowe, a nawet możliwość eksploracji jednej z największych jaskiń w Azji. Oczywiście wchodzimy na własną odpowiedzialność i z własnym ekwipunkiem(głębiej). Świadomość zagrożeń jest bardzo nikła i będąc w jaskini widziałem Nepalczyków próbujących coś dostrzec ze świeczką w dłoni. Eksplorując część jaskini nie potrzebujemy specjalistycznego ekwipunku – do pierwszego poważnego zejścia w głąb jaskini mamy drabiny, metalowe bolce i liny. W okolicznych wioskach mamy możliwość zobaczenia farmy jedwabników, starą zabudowę wiosek itp.

bandipur

Baza gastronomiczna choć bardzo rozbudowana w menu prezentuje się dość obciachowo, jedzenie jest dobre, ale nie nadzwyczajne – jeśli jednak są to pierwsze dni twojego pobytu w Nepalu z pewnością wystarczy Ci thukpa i Momos, specjały które nigdy się nie nudzą.

Noclegi Bandipur

Polecam to miejsce na minimum trzy dni pobytu w Nepalu. W Bandipur możemy zamieszkać w nepalskim domu – ostatnia atrakcja jest lekko przesadzona, bo jak wiemy Nepal to kraj liliputów i zabudowa jest dostosowana do ich rozmiarów, stąd też szybko zmieniłem hotelik na bardziej europejski. Ceny za nocleg to około 100 NRP(ok. 2$!) za przeciętny pokój znajdujący się na głównej uliczce.

bandipur plac


[Total: 0    Average: 0/5]
  1. Pingback: Gorkha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>