Ao Nang

Decydując się na rodzinny wyjazd nie sposób pominąć tego miejsca, które oferuje bajeczne plaże i międzynarodowe standardy wypoczynku. Restauracje serwują tu dania z całego świata, a sklepy – akcesoria dla turystów i pamiątkami, co dziesięć metrów znajduje się biuro turystyczne oferujące różne „tour’y”.


Ba, można też przywieźć z Ao Nang garnitur, bo mieści się tu kilka szwalni dla turystów. W Ao Nang znaleźć można i czerwone dzielnice z barami piwnymi. Oprócz hoteli z basenami jest też i kilka budżetowych miejsc, w których cena za nocleg zaczyna się od 300 bahtów. Poruszanie się po Ao Nang jest bardzo proste – kursują tu lokalne, tuningowane songthaew, które zawiozą nas na plaże lub w okolice hotelu za 10 bahtów, lub do Krabi / przystani Railay za 50 bahtów (80 bahtów po 18.00). Samo miasteczko jest malutkie i składa się z dwóch głównych ulic, które prowadzą do Krabi. W czasie święta Songkran Ao Nang staje się głównym miejscem do zabaw dla mieszkańców okolicznych miejscowości, w tym Krabi. Jest to jedno z najlepszych miejsc po Bangkoku i Hat Yai, do uczestnictwa w ulicznej imprezie z okazji tajskiego Nowego Roku, odbywającego się w dniach 12-15 kwietnia!

Hotele w Ao Nang

Wybór jest ogromny, polecić tylko mogę kilka z których korzystałem i zamawiałem przez Internet:

Cliff Ao Nang Resort – 400 bahtów za zwykły bungalow ze śniadaniem(set do wyboru) w cenie. Z zalet to mają wyśmienitą kuchnię tajską, dość duży basen, siłownię i saunę. Sam resort jest położony zdala od zgiełku miasta, a jeśli chcemy się wybrać na plażę to co godzinę kursuje darmowy pick up między resortem, a biurem podróży w środku miasta. Jeśli spędzimy/zamówimy nocleg na trzy dni to otrzymamy gratis wycieczkę “4 islands” bardzo popularną w tym regionie. Po resorcie spaceruje spora gromada zwierząt od pawi i kuropatwy po małpy.

Cliff resort Ao Nang

Beach Terrace Hotel Krabi (***) – 30 EUR, pokoje klimatyzowane z tv panoramicznym i łazienką z prysznicem i szklanymi ścianami. Każdy pokój ma własny taras. WIFI za darmo. Śniadania – szwedzki bufet. Całkiem dobra lokalizacja blisko plaży.

Beach Terrace Hotel Krabi

Check Inn Resort Krabi(***) – 30 USD, pokoje klimatyzowane z tv panoramicznym, zestawem 5.1 i łazienką z wanną. Duże pokoje i królewskie łoża. Niestety skromny aneks kuchenny. Każdy pokój ma własny taras. WIFI za darmo. Śniadania – bez rewelacji. Duży basen. Lokalizacja w Ban Khlong Muang, dojazd taksówką, albo własny transport. Sympatyczny właściciel włada 7 językami, niestety najbliższy nam jaki zna to węgierski. Okoliczna plaża nie jest najlepsza, choć z pewnością bardziej spokojna od Ao Nang.

Check Inn Resort Krabi

 

 


[Total: 1    Average: 1/5]
  1. aga says:

    czesc! ostatnio troche przegladam twoja strone bo planuje podroz do tajlandii i laosu w grudniu. mam pytanie: gdy podajesz ceny za nocleg, np za Cliff Ao Nang Resort – 400 bahtów, to czy jest to cena od osoby czy za pokoj?

  2. Była to cena za pokój. HostelBookers oszukuje podając cenę za osobę w bungalowie, bo tylko w przypadku 3 osób w bungalowie/pokoju obowiązuje w Tajlandii dopłata. Najlepiej zarezerwować nocleg przez telefon i zapłacić w trakcie pobytu wyjdzie taniej niż przez pośredników.

  3. aga says:

    Dzięki, każda informacja jest na wagę złota 🙂 Są ludzie, którzy twierdzą, że możliwe jest podróżowanie po Tajlandii z budżetem- 20 euro na dzień. Myślisz, że to możliwe? Czy raczej pobożne życzenie?

  4. 100zł. dziennie to minimum na Tajlandię i łatwo przekroczyć tą sumę, szczególnie gdy się wykupuje dodatkowe wycieczki czy imprezuje 😉

    ps. Ao Cliff Resort kosztuje obecnie 600 Bahtów co w przeliczeniu na dwie osoby i śniadania w cenie, wcale nie jest tak dużo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>